Results Laser Standard Day 1

Rank nat sailno name club R1 R2 R3 Total Nett
1st BRA 176622 SCHEIDT ROBERT CBVELA 02:00 01:00 04:00 07:00 07:00
2nd GBR 201402 THOMPSON NICK WPNSA 01:00 10:00 01:00 12:00 12:00
3rd ITA 199697 SPADONI ALESSIO ANIENE 03:00 04:00 05:00 12:00 12:00
4th FRA 203800 BERNAL JEAN BAPTISTE CVSM 04:00 04:00 05:00 13:00 13:00
5th MNE 204730 DUKIC MILIVOJ JUGOLE GRAKALIC 04:00 05:00 06:00 15:00 15:00
6th AUS 203759 KENNEDY MITCHELL MYC/RQYS 05:00 17:00 01:00 23:00 23:00
7th ARG 200623 BISIO JUAN PABLO YCR-ENARD 13:00 02:00 09:00 24:00:00 24:00:00
8th NZL 196871 MEECH SAM TYPBC 14:00 07:00 03:00 24:00:00 24:00:00
9th BRA 203765 FONTES BRUNO CBVELA 11:00 05:00 08:00 24:00:00 24:00:00
10th ARG 200624 ALSOGARAY JULIO YACHT CLUB ARGENTINO 09:00 14:00 02:00 25:00:00 25:00:00
11th FIN 202978 TAPPER KAARLE HSK 06:00 09:00 11:00 26:00:00 26:00:00
12th ESP 204673 ROGEL JESUS REAL CLUB NAUTICO TORREVIEJA 02:00 17:00 08:00 27:00:00 27:00:00
13th AUS 203004 ELLIOTT LUKE FSC/RFBYC 10:00 03:00 15:00 28:00:00 28:00:00
14th FRA 200239 MUNOS ANTONY YCPR 09:00 13:00 06:00 28:00:00 28:00:00
15th CAN 200610 DAVIS ROBERT KINGSTON YC / ROYAL CANADIAN YC 11:00 01:00 20:00 32:00:00 32:00:00
16th PER 199998 PESCHIERA STEFANO CLUB REGATAS LIMA 19:00 02:00 12:00 33:00:00 33:00:00
17th GBR 200490 MILLS BARTON ALEX NEWHAVEN AND SEAFORD SC 05:00 19:00 10:00 34:00:00 34:00:00
18th CAN 197116 RYDER MATTHEW STONY LAKE YACHT CLUB 08:00 11:00 16:00 35:00:00 35:00:00
19th GBR 206491 HANSON ELLIOT REDESMERE SAILING CLUB 07:00 12:00 19:00 38:00:00 38:00:00
20th DEN 203067 HANSEN MICHAEL M FS 12:00 11:00 17:00 40:00:00 40:00:00
21st NZL 203776 MALONEY ANDY MURRAYS BAY SAILING CLUB 26:00:00 12:00 03:00 41:00:00 41:00:00
22nd RUS 202692 KOMISSAROV SERGEY MOSCOW REGION 17:00 21:00 04:00 42:00:00 42:00:00
23rd FIN 198227 LINDFORS MATTIAS BS 12:00 06:00 26:00:00 44:00:00 44:00:00
24th TUR 195559 CAKIR MUSTAFA CESME 10:00 07:00 27:00:00 44:00:00 44:00:00
25th EST 203724 RAMMO KARL-MARTIN ROPK/TJK 03:00 03:00 41.0 BFD 47:00:00 47:00:00
26th AUS 206382 O'CONNELL JEREMY SYC 22:00 18:00 07:00 47:00:00 47:00:00
27th NOR 201735 BEGBY HENRIK KNS 18:00 15:00 14:00 47:00:00 47:00:00
28th SUI 199025 GIROD GUILLAUME SOCIéTé NAUTIQUE DE GENèVE 16:00 22:00 11:00 49:00:00 49:00:00
29th AUS 206019 PALK RYAN NYRC 41.0 OCS 10:00 02:00 53:00:00 53:00:00
30th ITA 206455 BENAMATI MICHELE FRAGLIA VELA RIVA 08:00 27:00:00 18:00 53:00:00 53:00:00
31st GUA 192384 MAEGLI JUAN IGNACIO CIRCOLO VELA TORBOLE 01:00 41.0 BFD 12:00 54:00:00 54:00:00
32nd GER 206231 BAUER THEODOR RöBERLER SEGLERVEREIN MüRITZ EV. 16:00 08:00 30:00:00 54:00:00 54:00:00
33rd NOR 201111 TOMASGAARD HERMANN KNS 25:00:00 21:00 10:00 56:00:00 56:00:00
34th ITA 179057 STRAZZERA ENRICO YACHT CLUB CAGLIARI 21:00 20:00 16:00 57:00:00 57:00:00
35th GBR 201481 WETHERELL JACK WETHERELL BRITISH SAILING TEAM 27:00:00 14:00 18:00 59:00:00 59:00:00
36th ITA 196685 GALLO MARCO SEZ.VELA G.D.F 21:00 32:00:00 07:00 60:00:00 60:00:00
37th ITA 203544 TOCCHI FEDERICO C.N.LIVORNO 20:00 13:00 28:00:00 61:00:00 61:00:00
38th TUR 205155 BILGEN ONUR ISTANBUL SAILILNG CLUB 33:00:00 06:00 23:00 62:00:00 62:00:00
39th SLO 195998 ZELKO ZAN LUKA BD SIDRO MARIBOR 07:00 41.0 DNS 14:00 62:00:00 62:00:00
40th BRN 191102 JANAHI ABDULLA BAHRAIN SAILING CLUB 13:00 22:00 27:00:00 62:00:00 62:00:00
41st GRE 203598 BOUGIOURIS ADONIS N.C. PALAION FALIRON 24:00:00 16:00 22:00 62:00:00 62:00:00
42nd NOR 201382 MOLLATT MATHIAS MOSS SF 14:00 08:00 41.0 BFD 63:00:00 63:00:00
43rd ESA 180192 ARATHOON ENRIQUE CORINTO 06:00 37:00:00 21:00 64:00:00 64:00:00
44th HUN 197711 TOMAI BALAZS MVM-SE 24:00:00 25:00:00 15:00 64:00:00 64:00:00
45th SLO 201057 VALIC MATEJ YC JADRO KOPER 26:00:00 30:00:00 09:00 65:00:00 65:00:00
46th FIN 204944 WESTMAN FREDRIK HSF 28:00:00 24:00:00 13:00 65:00:00 65:00:00
47th GER 206234 MAGNUS-PAUL SIMON MüHLENBERGER SEGELCLUB 18:00 15:00 32:00:00 65:00:00 65:00:00
48th GER 203175 BUEHLER SEBASTIAN DTYC 22:00 23:00 20:00 65:00:00 65:00:00
49th GER 206236 NIETIEDT OLE RSVM 30:00:00 19:00 17:00 66:00:00 66:00:00
50th TUR 191821 RODOPMAN ALP FB 23:00 20:00 25:00:00 68:00:00 68:00:00
51st SUI 199848 NILS THEUNINCK CNPULLY / GSTAADYC 20:00 24:00:00 24:00:00 68:00:00 68:00:00
52nd ESP 207110 FLORES MARTIN GUILLERMO CLUB NáUTICO RíO PIEDRAS 25:00:00 25:00:00 21:00 71:00:00 71:00:00
53rd ITA 203601 PONTI MARCO PORTO MAURIZIO YACHT CLUB 35:00:00 16:00 22:00 73:00:00 73:00:00
54th CAN 197160 HEINZEMANN ALEXANDER ROYAL VANCOUVER YACHT CLUB 17:00 34:00:00 23:00 74:00:00 74:00:00
55th URU 202567 YANDIAN FEDERICO YCU-YCPE 27:00:00 23:00 25:00:00 75:00:00 75:00:00
56th ESP 197295 BLANCO ALBALAT JOAQUIN REAL CLUB NAUTICO DE GRAN CANARIA 28:00:00 09:00 41.0 BFD 78:00:00 78:00:00
57th GER 200074 GRAF TOBIAS VEREIN SEGLERHAUS AM WANNSEE 15:00 35:00:00 28:00:00 78:00:00 78:00:00
58th SLO 181971 KRASEVAC UROS ÅJK 33:00:00 26:00:00 19:00 78:00:00 78:00:00
59th SLO 199698 PLETIKOS NIK YCPORTOROZ 15:00 41.0 DNS 24:00:00 80:00:00 80:00:00
60th ITA 205243 MARRAI FRANCESCO SEZ. VELA GDF 41.0 OCS 27:00:00 13:00 81:00:00 81:00:00
61st ITA 201845 DRAGO FRANCESCO YACHT CLUB ITALIANO 31:00:00 18:00 34:00:00 83:00:00 83:00:00
62nd GBR 206852 WETHERELL HENRY BEAVER SC 32:00:00 31:00:00 26:00:00 89:00:00 89:00:00
63rd ITA 194401 CISLAGHI ROCCO PLANET SAIL BRACCIANO 19:00 31:00:00 41.0 BFD 91:00:00 91:00:00
64th ITA 206209 GREGORIN ZENO SOCIETA' VELA OSCAR COSULICH 23:00 34:00:00 34:00:00 91:00:00 91:00:00
65th ITA 200462 PESCINI ALFONSO CIRCOLO NAUTICI LIVORNO 37:00:00 28:00:00 30:00:00 95:00:00 95:00:00
66th SUI 200895 ROEMPP JANIK SCSTä 31:00:00 32:00:00 32:00:00 95:00:00 95:00:00
67th MDA 204929 DENISIUC ALEXANDR CHISINAU SC 41.0 OCS 26:00:00 29:00:00 96:00:00 96:00:00
68th ITA 206458 GALATI VALERIO LNI TRANI 34:00:00 29:00:00 33:00:00 96:00:00 96:00:00
69th GBR 202315 SIMPSON HECTOR YORKSHIRE DALES SC 32:00:00 36:00:00 29:00:00 97:00:00 97:00:00