Final Results U17

GARDA LAKE TROPHY

Circolo Surf Torbole
Provisional results U17 Division

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 63, Scoring system: Appendix A
 
Rank SailNo Name/Club M/F R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st RUS 9 Prozorov Nikita
M 2.0 1.0 2.0 -5.0 2.0 3.0 15.0 10.0
2nd RUS 121 Tokarev Maxim
M 1.0 2.0 1.0 3.0 18.0 -21.0 46.0 25.0
3rd HKG 36 Cheng Ho Yin Thomas
M 3.0 3.0 3.0 -64.0 DNC 15.0 1.0 89.0 25.0
4th HKG 17 Chan Tsz Kit Kevin
M 5.0 4.0 6.0 -64.0 DNC 17.0 11.0 107.0 43.0
5th RUS 21 Firsova Polina
F 11.0 6.0 12.0 12.0 10.0 -32.0 83.0 51.0
6th RUS 686 Martynov Mikhail
Russian Sailing Federation
M 4.0 5.0 4.0 20.0 -30.0 29.0 92.0 62.0
7th HKG 31 Choi Wing Chi Sandy
F 6.0 9.0 10.0 -64.0 DNC 23.0 16.0 128.0 64.0
8th RUS 13 Sekposyan Mariam
Russian Sailing Federation
F 10.0 10.0 8.0 17.0 -28.0 23.0 96.0 68.0
9th BEL 102 Wout Lingier
VVW inside outside
M 12.0 17.0 14.0 16.0 12.0 -19.0 90.0 71.0
10th TUR 2406 Cavit Biriz
M 9.0 12.0 5.0 19.0 32.0 -33.0 110.0 77.0
11th GER 864 Hecker Stephan
S.C. Chiemsee
M -64.0 DNC 15.0 17.0 4.0 19.0 25.0 144.0 80.0
12th HKG 21 Cheng Ching Yin Alex
M 8.0 8.0 7.0 -64.0 DNC 38.0 22.0 147.0 83.0
13th HKG 13 Wong Chun Yan Charles
M 7.0 16.0 9.0 -64.0 DNC 31.0 24.0 151.0 87.0
14th TUR 418 Cihan Ozdemir
M 20.0 18.0 11.0 23.0 20.0 -34.0 126.0 92.0
15th TUN 5 Safouane Mami
F.Tunisienne de Voile
M 14.0 19.0 15.0 -35.0 26.0 35.0 144.0 109.0
16th TUR 142 Ozgurcan Dogan
M 22.0 14.0 13.0 25.0 43.0 -64.0 DNC 181.0 117.0
17th GER 944 Birkmann Jonas
T.V. Bruckhausen
M 18.0 25.0 18.0 34.0 -35.0 30.0 160.0 125.0
18th GBR 383 Carrey Matthew
Pugneys
M 15.0 11.0 -64.0 DNC 26.0 49.0 27.0 192.0 128.0
19th ISR 253 Cohen Yoav
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 2.0 1.0 6.0 201.0 137.0
20th A Mairowa Khristina
CSP Chlebrikovo
F 23.0 23.0 20.0 41.0 -64.0 DNC 31.0 202.0 138.0
21st LAT 151 Birzule Ketija
Winsufing Club 360°
F 21.0 26.0 19.0 -43.0 37.0 37.0 183.0 140.0
22nd ISR 950 Tzachar Yonatan
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 6.0 8.0 2.0 208.0 144.0
23rd ISR 623 Goetha Amit
Eilat S.C.
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 9.0 6.0 4.0 211.0 147.0
24th ISR 968 Meents Saar
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 10.0 5.0 10.0 217.0 153.0
25th ISR 632 Harari Danil
Eilat S.C.
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 8.0 13.0 5.0 218.0 154.0
26th ISR 215 Zruya Dean
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 14.0 3.0 12.0 221.0 157.0
27th ISR 294 Barzilay Itay
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 1.0 24.0 9.0 226.0 162.0
28th ISR 65 Ravitzki Soval
Eilat S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 11.0 11.0 14.0 228.0 164.0
29th ISR 639 Spychakov Katy
Eilat S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 13.0 9.0 17.0 231.0 167.0
30th GER 7007 Hober Lukas
RSCC
M 16.0 22.0 -64.0 OCS 45.0 46.0 39.0 232.0 168.0
31st ISR 613 Azulay Kfir
Eilat S.C.
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 18.0 7.0 18.0 235.0 171.0
32nd ISR 3 Morris Maya
Eilat S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 7.0 21.0 20.0 240.0 176.0
33rd ISR 620 Drihan Noy
Eilat S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 15.0 27.0 8.0 242.0 178.0
34th NOR 252 Funnemark Endre
KNS
M 24.0 29.0 16.0 46.0 -64.0 DNC 64.0 DNC 243.0 179.0
35th NOR 215 Askvig Arne Fritjof
Asker
M 17.0 7.0 -64.0 DNC 28.0 64.0 DNC 64.0 DNC 244.0 180.0
36th ITA 106 Pontanari Matteo
Circolo Surf Torbole
M 26.0 27.0 21.0 -64.0 DNC 42.0 64.0 DNC 244.0 180.0
37th GBR 504 Spencer Milnes Zed
Shotwick Lake s.c.
M 19.0 21.0 -64.0 DNC 21.0 64.0 DNC 64.0 DNC 253.0 189.0
38th NOR 987 Nilsen Christoffer
KNS
M 13.0 20.0 -64.0 DNC 30.0 64.0 DNC 64.0 DNC 255.0 191.0
39th ITA 12 Gozzer Valentina
Fraglia Vela Malcesine
F -64.0 DNC 28.0 22.0 49.0 48.0 45.0 256.0 192.0
40th ISR 960 Reuveny Tom
Herzeliya
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 22.0 16.0 28.0 258.0 194.0
41st ISR 953 Donval Lara
Herzeliya
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 31.0 14.0 26.0 263.0 199.0
42nd ISR 833 Levinson Yarin
Haifa S.C.
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 32.0 29.0 13.0 266.0 202.0
43rd ISR 101 Manoach Dor
Herzeliya
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 OCS 4.0 7.0 267.0 203.0
44th ISR 636 Mali Paz
Eilal S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 37.0 25.0 15.0 269.0 205.0
45th RUS 1199 Karavan Sergey
SPBYC
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 27.0 40.0 36.0 295.0 231.0
46th ITA 87 Renna Jacopo
Circolo Surf Torbole
M -64.0 DNC 13.0 64.0 DNC 40.0 64.0 DNC 64.0 DNC 309.0 245.0
47th NOR 130 Stiansen Peder
Asker
M -64.0 DNC 30.0 23.0 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 309.0 245.0
48th NOR 43 Ruud Jacob
Asker
M -64.0 DNC 24.0 64.0 DNC 29.0 64.0 DNC 64.0 DNC 309.0 245.0
49th HUN 969 Simonics Andras
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 39.0 41.0 40.0 312.0 248.0
50th HUN 1999 Hanzeley Mark
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 44.0 36.0 41.0 313.0 249.0
51st GBR 248 Read Alice
Oxford S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 22.0 38.0 316.0 252.0
52nd GBR 3071 Watson Erin
Loch Insh
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 33.0 33.0 64.0 DNC 322.0 258.0
53rd GBR 3079 Phipps Adam
Polkeriss beach
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 36.0 34.0 64.0 DNC 326.0 262.0
54th HUN 220 Gilicze Kristof
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 47.0 47.0 43.0 329.0 265.0
55th HUN 647 Csiszer Reka
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 48.0 45.0 44.0 329.0 265.0
56th ISR 604 Haglili Noya
Eilat S.C.
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 38.0 39.0 64.0 DNC 333.0 269.0
57th RUA 119 Musinov Andrey
SPBYC
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 44.0 42.0 342.0 278.0
58th GBR 360 Brown Andrew
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 24.0 64.0 DNC 64.0 DNC 344.0 280.0
59th ITA 99 Favetto Federico
A.V.W. Marina Julia
M 25.0 -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 RET 64.0 DNC 64.0 DNC 345.0 281.0
60th SVK 40 Béranek Martin
A.T.U. Kosice
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 50.0 46.0 352.0 288.0
61st TUR 703 Derin Gunenc
F -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 42.0 64.0 DNC 64.0 DNC 362.0 298.0
62nd TUR 636 Bora Erkoc
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 384.0 320.0
62nd RUS 111 Tunkin Vasily
M -64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 64.0 DNC 384.0 320.0